Urban Space 100 відкрився: ну і як вам?

27 грудня у Франківську відкрився громадський ресторан Urban Space 100. Хто ще не чув – це проект середовища «Тепле місто», соціальне підприємство, 80% прибутків якого йтиме на громадські проекти з розвитку міста. На які саме проекти, вирішуватимуть сто меценатів-співвласників, кожен з яких вніс тисячу доларів у проект громадського ресторану.

Urban Space100 задуманий як «третє містце», тобто простір, який не є ані роботою, ані домом, але куди приємно і можливо приходити працювати, обговорювати ідеї та зустрічатися з однодумцями, тому що в ньому панує товариська і творча атмосфера (більше про концепцію «третього місця» американського соціолога Рея Ольденбурґа  тут ). Urban Space 100 задуманий не тільки як ресторан, а і як простір  для дискусій, лекцій та презентацій, тому це місце дійсно може стати лабораторією, де творитимуться нові бачення розвитку міста.

А поки Urban Space входить у робочий ритм, UFRA зібрала відгуки перших відвідувачів.

Urban Space – це справді унікальне місце і подія для України. Ідея ресторану, прибутки якого підуть на розвиток міста, мене повністю захопила. Такий громадський ресторан стане не тільки поштовхом та підтримкою місцевим ініціативам, а ще й місцем обміну досвідом і нетворкінгу з цікавими людьми.

Багато вільного місця, відкриті вікна – атмосфера та інтер’єр ресторану дуже приємні і креативно оформлені. Сподіваюсь, що досвід Івано-Франківська дублюватимуть по всій країні і, можливо, наступний Urban Space з’явиться саме в Києві.

Думаю, із досвідом багато недосконалостей вирішуватимуться. Єдине, на що хочу звернути увагу – варто було б якого огородити простір лекцій і дискусій. Погано було чути навіть себе. Ну і залізні стільці…  Але це дрібниці, робочі питання. Сам простір крутий та інноваційний. Сподіваюсь, туди запрошуватимуть спікерів, робитимуть якісь майстер-класи, щоб підтримувати соціальний дух. Це дуже важливо, аби люди звикли, що це не просто кафе.

Ярослава Коротецька, співзасновниця ГО «Дивовижні»

Від ідеї громадського ресторану я просто в захваті. Сподіваюся, такі місця почнуть з’являтися в інших містах України. В Urban Space дуже приємна атмосфера і дружні офіціанти. Інтер’єр повністю передав задум засновників – там так і хочеться посидіти з друзями та обговорити наступні кроки позитивних змін у місті.

Читайте также:  Локальное производство — фактор успеха

Особисто для мене відкриття Urban Space 100 – важлива подія. І не тому, що в місті відкрилося нове модне місце для «випити пивка», а через те, як саме з’явився цей заклад. Я переконаний, що наше суспільство має розвивати горизонтальні зв’язки. А такий підхід, коли сто людей фактично дарують по тисячі доларів на заклад, що фінансуватиме громадські проекти, – це просто мегакруте втілення цих ідей. Я сповнений ентузіазму щодо подальшої діяльності Urban Space 100, бо в нашому місті зараз паралельно зароджуються цікаві й круті проекти, про які скоро стане відомо більше, і вкупі це дасть той ефект, коли кількість переходить в якість. Франик буде найкращим містом України.

Стосовно кухні та інтер’єру в мене та моїх друзів склалися суперечливі думки. Не можу сказати, що дизайн мені не сподобався, але я уявляв собі щось зовсім інше. Щось подібне казали й друзі. Можливо, трохи затемно і закольорово? Хотілося б чогось світлішого й більш домашнього, оскільки це місце призначене для обговорення ідей, а в житті це найчастіше відбувається на кухні.

Те, що меню досить лаконічне, вважаю правильним. Це ж не ресторан і не паб, а місце, щоб побалакати. Хоча деякі пункти меню, як би це сказати, занадто натуральні. Я замовив молочний коктейль – і він виявився просто склянкою молока, але сандвіч з куркою цілком сподобався, нормальний перекус до пива. Суп-пюре, який брали мої друзі, комусь дуже сподобався, а комусь – навпаки. Думаю, що дизайн та кухня – це дуже розмиті теми, як відомо, на колір і смак всі фломастери різні. Головне, щоб у цьому закладі народжувались, викристалізовувались і втілювалися класні ідеї! А ще дуже сподобалося розміщення – такий собі тролінг білої хати, типу, «ви там собі руки підіймайте, але ми –справжні власники цього міста, і ми зробимо його кращим».

Приємно, що в Івано-Франківську є таке об’єднання як «Тепле місто», першим реальним кроком якого став ресторан Urban Space 100 (окрім розробленого візуального стилю міста, який ми поки що бачили тільки на футболках і горнятках).

Читайте также:  "PLASTIKS: plastics processing industry" magazine online

Не зважаючи на дивний вибір простору для презентацій (усі лектори  сидять під вікном, на їхні спини ллється сіре неяскраве вже зимове світло, а фотографи перебувають у розпачі, не знаючи, як це нормально зняти), керівництво Urban Space 100 пішло правильним шляхом, обравши таку відому і перспективну арт-директорку.  Я вже у передчутті шалених вечірок і креативних спецпроектів. А відсадити лекторів від вікна – то якось з часом, думаю, узгодять.

Що стосується дизайну, мене бентежить тільки одна річ. Горнятка настільки подібні на підставки для зубних щіток з ІКЕА, що здається, у роті лишається присмак зубної пасти. А з іншого боку, може, небагато людей користуються аксесуарами цих нікому не відомих шведів.

Ну, і останнє – про меню. Коли я побачила на цьому акуратному сірому аркуші паперу слово «паї», переді мною постав на повен зріст радянський комісар з продрозкладкою і  талонами на хліб. В нас і без того буремний і голодний час, може, краще не робити кальки з американського «пай», забуваючи про радянський відповідник. Тим більше ми вже на межі його повернення, з такими валютними і податковими реформами.

До роботи офіціантів жодних зауважень, вони надзвичайно милі. Бажаю Urban Space 100 розвитку, креативності та щасливого першого року життя!

Ідея ресторану – чудова. Я з самого початку стежив за його успіхами і дуже радий, що у Франківську тепер є таке середовище для активних мешканців міста. Раніше багато цікавих проектів просто не доїжджали до Франківська, тому що тут не було платформи, зацікавленої в лекціях і малоприбуткових концертах. Сподіваюся, тепер все зміниться на краще.

Атмосфера на відкритті буде дуже гарною, хоч і тісною. Бачив багато знайомих облич, яких до того зустрічав у фейсбуках, на концертах чи презентаціях. З такими людьми атмосфера не може бути поганою. Інтер’єр загалом сподобався, але здалося, що в ньому є якась недовершеність. Можливо, це тільки на мій погляд. Проблеми – недостатня кількість вішаків і погано продуманий вхід. На людей, котрі сиділи неподалік дверей, постійно дуло холодним повітрям.

Читайте также:  OMNITRACKER стал базой для управления доступом ITIL3 компании Яндекс.Деньги

Окремо хочеться сказати про великі скляні вітрини – вони прекрасні!

Найбільше питань викликає меню. Незрозуміло, чому така мала кількість страв і десертів та алкоголю. Хоча офіціанти дуже старались допомогти й порадити страви. Але я гадаю, це все з часом допрацюють і виправлять. Тож бажаю громадському ресторану тільки успіхів!

Яніна Доценко, співвласниця дизайн-студії «ТЕПЛИЦЯ»

Ми з чоловіком прийшли о 14 годині на відкриття, а потім вирішили ще повернутися разок ввечері на гурт Zapaska – дуже їх любимо!

Вдень було якось просто і по сімейному. Зібралося наче півміста! Всі балакали, дружньо спілкувалися. Відчувалося – заклад відразу і всім сподобався, всі себе відчували тут «у своїй тарілці». Особисто для себе, як і багато хто, мабуть, я відмітила можливість «підглядання» за процесом на кухні. При чому це нікого не обурювало – все затишно, прозоро, відкрито. Круто.

Ми спеціально не обідали і не вечеряли, оскільки планували спробувати фірмові паї та, здається, сендвічі… Прийшли в Urban Space голодні, і додому повернулися голодні, оскільки ситного поїсти не було нічого. Не розрахували на таку велику кількість народу. Тож ми замовили салат і суп. Чоловікові суп дуже сподобався.

Свої висновки робитиму бодай за місяць існування ресторану. Як ресторану, так ы  простору загалом. Сама ідея «Теплого Міста» і їхні проекти – все це мене шалено надихає. Десь, можливо, наївно але я вірю в усе. Щиро вірю, що саме завдяки таким ініціативам громада змінить наше місто на краще. Громада – це ми, кожен з нас. Якщо всі докладемо зусиль – усе вийде.

Топ-теми:

Источник: http://versii.if.ua