Рекламу Кличка назвали ніякою, а Ющенка — шароварщиною — Вибори-вибори — ТСН.ua

Процес реєстрації в ЦВК вже пройшов, а значить, вже ніщо не заважає політичним партіям демонструвати свій рекламний продукт. Втім, вони його цілком успішно демонстрували і раніше, без жодної реєстрації та виборчих фондів. Благо, такі поняття як легітимність і законність в нашій країні дуже розмиті.

Як визначити успішність рекламної компанії? Часто можна почути, що нинішня політична реклама не дуже-то креатина, сіра і нудна. Дійсно, вся нинішня компанія досить буденна. Зовсім немає того драйву, який був у 2004 році. Хіба що бабуся з котом внесла якесь пожвавлення.

Але насправді реклама і не покликана вражати нашу уяву, веселити або розважати. Головна вимога до реклами — ефективність. Досягнення результату.

А зайвий креатив може навіть зашкодити. Згадайте творчий експеримент Арсенія Яценюка з «зеленими чоловічками».

«Політика — це не цирк. Це серйозні речі. Якщо в комерційній рекламі ми звикли до того, що з нами гуморять, тому що від покупки того чи іншого товару життя не залежить (хоча товари бувають різні — квартира від жуйки відрізняється), то в політиці товар суперсерйозний. І тут цирк не зовсім доречний. Голосувати по приколу дозволяє собі не дуже велика частина виборців», — зазначає у розмові з ТСН.ua політтехнолог Сергій Гайдай.

Якщо робити умовний рейтинг реклами, то тут, як це не дивно, першість тримають комуністи. Більшість експертів вважають, що у них найкраща реклама.

«На рівні ідеології і візуального ряду там все дуже грамотно зроблено. Хоча і минула кампанія у комуністів була дуже непогана», — зазначає політичний експерт Володимир Цибулько.

Політолог Ігор Жданов теж хвалить ленінців. «У комуністів дуже виразна реклама. Вона досить проста, але зрозуміла. Вона чітко адресована до виборця. Фабрики — робітникам, землю — селянам, влада — комуністам», — каже експерт.

І дійсно, реклама КПУ — лаконічна, без патетики і пафосу. Справжній плакатний стиль —  досить рідкісне явище для України.

«Вона точно відповідає соціальному запиту. Їхній цільової аудиторії, — відзначає Сергій Гайдай. — По-друге, вона змістовна. Там є про що говорити. Це не якісь декларації про щось — це конкретні пропозиції. Але один мінус у неї такий же, як і у всієї української політики. Розумний виборець розуміє, що нічого з заявленого виконано не буде. Але я думаю, що їхній виборець так глибоко не копає. І тому їхню рекламну компанію можна назвати вдалою».

І все ж деякі експерти відзначають, що останнім часом кампанія комуністів надломилося. З’явилися якісь невиразні плакати з  віршами…

Читайте также:  Продажа земельного участка, Рублево-Успенское шоссе

Соціологу, а також поціновувачу поезії Євгену Головасі така творчість категорично не подобається. «Комуністи можуть мобілізувати лише тих, у кого геть відсутнє естетичне почуття. Поезія а-ля комунізм — це щось страшне. Де вони тільки таких віршотворців знайшли?» — запитує соціолог.

Мінімалістична зовнішня реклама об’єднаної опозиції експертів особливо не вразила. Хоча Володимир Цибулько відзначає хорошу впізнаванність і читабельність слоганів. «Але зараз від опозицій вже слоганів ніхто не чекає — чекають дій», — каже експерт.

На думку поллітехнологов, опозиційній «наружці» не вистачає точності посилів, агресивності, харизми. «Це повинна бути зубата реклама, протестна, збиральна для всіх, хто не задоволений. Моє враження — вони поки цьому не відповідають, — констатує Сергій Гайдай. — Слоган «Ми їх зупинимо» — це порожня декларація».

А ось останні телевізійні ролики без фізіономій вождів експертам сподобались. Не пафосні, але дуже емоційні сюжети. Однозначно, творча удача — це використання в рекламі «швидкої допомоги», за які хочуть судити Тимошенко. Тут одним роликом вбили двох зайців.

Також відзначають ролик, де валять хату. «Цей ролик взагалі пробирає до кісток, — відзначає Ігор Жданов. — Це спроба показати — ось це зло, яке потрібно зупинити. Грають на емоціях. Це реклама виразна і зрозуміла. Зрозуміло, для чого вона зроблена. Зрозуміло, якому виборцю адресована. Думаю, є попадання».

Втім, на думку Жданова, є попадання і у Партії регіонів. «У Регіонів реклама стилістично, мені здається, не змінюється з 2005 року. Дуже схожі графічні і візуальні рішення. Думаю, там працюють одні й ті ж люди», — каже Жданов.

Але, на думку експертів, це той випадок, коли краще — ворог доброго. Саме така стримана, неяскрава реклама цілком органічна для регіоналів та їхніх виборців. Для тих, хто не хоче ніяких змін, тих, кого нинішня ситуація влаштовує, ролик дуже добрий.

«Так, Партія регіонів сприймається як «партія начальників». І навряд чи ПР виграє, якщо почне видавати себе, скажімо, за об’єднання просунутих користувачів інтернету. Це не означає, що серед регіоналів таких немає. Якраз навпаки. Але тут, як у відомому анекдоті — «люблять їх не за це», — зазначає медіа-менеджер Олексій Мустафін.

А ось Сергій Гайдай поставив регіоналам за рекламу тверду трійку з плюсом: «Безумовно, можна написати, що стабільність досягнута. Але якщо мільйони українців не відчувають, що вона досягнута, то пишіть ви чудові фрази або не пишіть, нічого не спрацює».

Читайте также:  Игровая индустрия за неделю. 1–7 декабря 2014 года

Нещодавно активізувався і Віктор Ющенко. На вулицях міст з’явилася його реклама з червоною калиною. Примітно, що партія зайвий раз боїться позначити свою назву. Не відразу і зрозумієш, що це «Наша Україна».

«Це якийсь дизайн 80-х років. Все, що робить Віктор Андрійович, воно все попахує шароварщиною», — зазначає  Ігор Жданов.

Куди більш жорстко охарактеризував рекламу Ющенка художник Сергій Поярков.

«Все, що робить Віктор Андрійович, хочеться обійняти і плакати, причому не Віктора Андрійовича, а когось із близьких. Взагалі появи Віктора Андрійовича — це геніальний винахід Банкової. Людина, яка перемогла Януковича в 2004-2005, сьогодні покликана владою, щоб відібрати у опозиції пів-відсотка. Погодьтеся, це красивий реванш — використовувати людину, яку ти переміг, як ганчірку, об яку ти витираєш ноги», — каже Поярков.

Удар влучив у ціль?

Зате скандальний художник похвалив рекламну компанію Кличка. «Реклама Кличка геніальна тим, що вона викликає мінімум емоцій і, напевно, покликана мінімально дратувати. Кличко — везунчик. На тлі ідіотизму, який демонструють його опоненти, він виглядає просто молодцем. «Ніяка» реклама Кличка вигідніша просто хренової реклами інших», — переконаний Поярков.

І дійсно, на зміну невиразного, позбавленого імперативу гаслу «Політика може бути відкритою» прийшли цілком конкретні посили з приводу податків і люстрації. Але експертам як і раніше не зовсім зрозуміло, що пропонує політик-Кличко? Чим він займатиметься у Верховній Раді?

«Думаю, що Удар сам проаналізував свої списки, і зрозумів, що потрібно уникати інших прізвищ крім Кличка, — пожартував у розмові з ТСН.ua Володимир Цибулько. — І мені здається, що це їхня поразка. Якби вони побудували компанію на презентації команди, хто відповідає за економіку, хто — за зовнішню політику, інші галузі, було б набагато переконливіше».

Практично всі експерти відзначають, що у більшості претендентів на звання «нових облич української політики» катастрофічно відсутній зміст. Безумовно, чемпіоном у цьому «виді спорту» є партія Наталії Королевської. Подейкують, що її рекламний бюджет вже перевищив рекламний бюджет Партії регіонів у 2007, на дострокових виборах.

«У Королевської рейтинг не росте вже три чи чотири місяці. У травні місяці у неї рейтинг виріс до трьох відсотків і більше не росте. Напевно, це межа, якої можна досягти за допомогою реклами. Треба пропонувати вже змісти, а змістів вона поки не пропонує», — констатує Ігор Жданов.

Читайте также:  Текстильный дизайн в саду и на веранде. Комментарии : LiveInternet - Российский Сервис Онлайн-Дневников

«Погоня за популярністю — ще не найголовніше завдання. Треба ще гнатися за виборцем і за тією унікальною пропозицією, яку ти робиш для країни, — переконаний Сергій Гайдай. — Популярності, безумовно, вона досягла, але пропозиції не зроблено».

Взагалі, Гайдаю останні сітілайти Королевської та Андрія Шевченка нагадують сільське весілля — скромна наречена стоїть поруч з престижним красивим нареченим.

А ось Сергій Поярков рекомендує зробити Королевській щось динамічне і європейське. «От якби зашкарублу Батьківщину матір замінити на пісяючого хлопчика, то Наталія Королевська від цього б тільки виграла… А взагалі, на відміну від пронизливої дівочої реклами Ляшка, мені дуже сподобалася мужня реклама Наташі Королевської», — пожартував художник.

Безумовно, неможливо не помітити сітілайти Олега Ляшка з вилами. Ось вже кого не можна звинуватити в сірості і смутку. Інша справа, наскільки ефективне це творіння рекламної думки? Експерти впевнені, що ефективність тут нульова.

Але тут виникає інше логічне запитання: хто дає гроші на цю клоунаду? У чому загадка Ляшко? Адже, здавалося б, настільки очевидні клоунські дії нічого хорошого не можуть дати, тим не менше, на його рекламну компанію йдуть чималі суми грошей.

На думку Сергія Гайдая, саме це в Ляшкові і цінно.

«Ляшко — прекрасний матеріал для створення девальватора або демотиваторів, ну або каналізатора. Ляшко може девальвувати будь-яку ідею, будь-який рух або будь-якого політика. Чорнобильців, селян, пенсіонерів, афганців, вчителів, борців за українську мову. Всіх тих, хто виступав проти влади і міг для цієї влади створювати репутаційні незручності. У його гасла винесені всі ті соціальні запити, які можуть і повинні бути використані опозицією та іншими протестними рухами. Але коли поруч із ними стоїть це опудало у вишиванці, всі ці ідеї автоматично девальвують і каналізується. Протестувати разом із Ляшком не хочеться», — каже експерт.

Також слід зазначити, що поки ніяк не проявила себе «Свобода». Але ще, як кажуть, не вечір. Реєстрація тільки закінчилася, а рекламна компанія тільки почалася.

Рекламу якої політичної сили Ви вважаєте вдалою? Залишайте свої коментарі під матеріалом.

Источник: http://tsn.ua